Generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš a předseda představenstva Krajské hospodářská komora jižní Moravy (KHK JM) Michal Štefl podepsali smlouvu
o společné realizaci tematicky zaměřených konferencí v roce 2010. Konference se budou konat v rámci doprovodných programů významných veletrhů konaných na brněnském výstavišti.

Při dubnových Stavebních veletrzích Brno v letošním roce bude KHK JM pořádat konferenci na aktuální téma „PPP – ano či ne?“ ve spolupráci se Svazem podnikatelů ve stavebnictví. Současné připraví seminář na téma „Rozšíření Temelína z pohledu stavebních firem“.

V červnu v rámci doprovodného programu Mezinárodního veletrhu užitkových a osobních automobilů, dílů a servisní techniky Autotec & Autosalon KHK JM uspořádá konferenci na téma „CNG ve vztahu k budoucnosti automobilového průmyslu“ s účastí zástupců Evropské unie.

U Mezinárodního strojírenského veletrhu MSV v září zrealizuje KHK JM konferenci „Jádro proti krizi“ z pohledu energetického strojírenství ve vztahu k rozšíření Temelína.