Letecký veletrh láká každým rokem spoustu lidí. Vždy je přehlídka dopravních a armádních letadel. Dozvíte se také všechny novinky z letecké dopravy.

Veletrh o letadlech

Letadla každého fascinují, to můžete vidět třeba na malých dětech, které se hodně rádi dívají na létajicí letadla. Letecký veletr vždy ukáže všechny novinky v oboru letectví. Ať už to jsou nová moderní letadla nebo moderní bojové stíhačky, které mají nadzvukovou rychlost. Dozvíte se také novinky od leteckých společností, nebo společností, které prodávají levné letenky.

Rozměry a váha zavazadla do letadla

Do letadla si nemůžete brát cokoliv. Rozměry i váha zavazadla do letadla jsou strikně limitovány. A poplatky za nadváhu do letadla jsou opravdu docela drahé a proto se všichni snaží za každou cenu dostat do tohoto limitu. Pro běžné cestování to samozřejmě stačí, ale na nějaké stěhování národů to určitě není.

Co si můžu vzít do letadla

Do letadla si můžete vzít malé příruční zavazadlo do letadla. Opět jsou tu limitovány hlavně rozměry. Ale tím pádem i samotná váha takového příručního zavazadla. Není tam také možné brát nějaké velké láhve s pitím. Často není možné vzít ani kojeneckou láhev. V letadle si však můžete koupit jak nějaké malé občerstvení tak pití.

Označení a kódy letišť

Každé mezinárodní letiště má jasné označení, aby za žádných okolností nemohlo dojít k nějaké mýlce. V článku kódy letišť si můžete dohledat kódy nejznámějších letišt nejen v Evropě, ale doslova po celém světě. Najdete tam i letiště Praha Ruzyně nebo Brno Tuřany.